2009. 04. 29.

SMS-ek

- Késem. Ott leszek...
- Megbeszélésen vagyok...
- Jelenleg más elfoglaltságom van...
- Ekkor érkezem:
- A megbeszélés elmarad.
- Találkozunk...
- Találkozzunk... perc múlva
- Hívja fel...
- Én is szeretlek
- Boldog szülinapot!
- Köszönöm.
.
A mobiltelefonokban vannak üzenet sablonok.
Biztos felmérések előzték meg, hogy melyiket használjuk a legtöbbet.
Érdemes elgondolkodni a sorrenden.
.

2009. 04. 28.

Dumaparti

Réges-régi (de nem túúúl régi) osztálytársaimmal ismét összejöttünk egyikünk kicsi kertjében. Volt "maszatolni" való, pogácsa, meg finom süti. Az időjárás rendes volt, engedte, hogy a teraszon legyünk,
ne (az amúgy fűtött) lakásban.
Jó volt megint traccsolni, mesélni, kicsit a világ dolgait megbeszélni.
Részemről: bármikor, újra!!!

2009. 04. 23.

Szex és nyugdíj

(internetes randivonal próbálgatása)
És ha a próbálkozást nem is követi feltétlenül élethosszig tartó boldogság, ahhoz, hogy valaki odaüljön a számítógép elé, nem kell felújítani a ruhatárat, nincs szükség sminkre, ráadásul odakészíthet az ember maga mellé egy pohár bort és senki nem szólja meg, ha elfogja tőle egy kis spicces szédülés. Nem beszélve arról, hogy pillanatok alatt ki lehet alakítani egy kapcsolatot. És még alsóneműt sem kell hozzá váltani.
(Jane Juska)

2009. 04. 22.

Zebrafest

Lassan ott tartunk, hogy a zebrán félnek a gyalogosok.
Lassan ott tartunk, hogy a zebrán átmenni életveszély.
Lassan ott tartunk, hogy a gyorshajtás a normális.
Ezért Április 20-tól a Zebrák most kiállnak magukért
és a rajtuk áthaladó gyalogosokért.
A Hegyvidék egyedülálló közlekedésbiztonsági akciójának keretében a kerület 19 iskolája egy-egy életnagyságú, műanyagból készült, kifesthető Zebrával gazdagodik. A Zebrát az iskola diákjai festhetik ki és helyezhetik el az iskola közelében lévő gyalogátkelőhely mellett, így figyelmeztetve az autósokat a gyalogátkelőhely biztonságos megközelítésére.

2009. 04. 19.

Szemeddel mit látsz?

“A szem, amelyikkel a világot látod, a te szemed. Külső szemeddel az emberekre figyelsz, belső szemedet megőrzöd önmagadnak.Amikor visszatekintesz, nem magadat látod, mert nem tükörbe nézel, hanem az embereket.Hogyan vélekedsz a többiekről? Amikor másokra figyelsz, amikor másokat ítélsz meg, úgy véled, szemed csalhatatlan.Milyennek látod önmagad? Amikor tükröt tartasz magad elé, egy számodra kedves lényt pillantasz meg. Ismert vonásait szereted, mert biztonságot nyújtanak neked; ismeretlen arcát, melyek olykor téged is meglepnek, megértéssel fogadod.Vajon ugyanígy teszel a többiekkel is?”
(Tatiosz)

2009. 04. 15.

Könyvajánló

Ernst H. Gombrich híres művészettörténeti művének kezdőmondatát – "Művészet valójában nem létezik, csak művészek vannak" - parafrazeálva a tájképre is mondhatnánk: tájképfestészet valójában nem létezik, csak tájképek vannak. Hiszen mitől tájkép egy kép, és milyen határokon belül nevezhetjük annak? Minek kell feltétlenül megjelennie rajta, hogy tájkép legyen, és milyen kritériumok hanyagolhatók el?Lehet-e és hasznos-e egy nem tájképnek tűnő képet tájképként (is) értelmezni? Azaz, milyen elágazások lehetségesek ebből a műfajból? A kötet tanulmányai a tájkép műfaját járják körül: két nagyobb egysége közül az elsőben kortárs magyar alkotók művei - míg a másodikban a XVIII. századi itáliai festészet egy rendkívül izgalmas és itthon talán kevésbé ismert festményciklusának bemutatása kapott helyet.
.
Somhegyi Zoltán 1981-ben született Budapesten. 2006-ban végzett az ELTE Művészettörténeti Intézetében, jelenleg az ELTE Filozófiatudományi Doktori Iskola Esztétika PhD-programjának hallgatója, témája a német romantikus tájképfestészet és-a művészetfilozófia összefüggései. 2007 óta a BME Szociológia és Kommunikáció Tanszékének külső oktatója. Az egyeteme elvégzése óta párhuzamosan foglalkozik a XVIII-XIX. századi német és olasz festészettel, valamint kortársművészéttel.

2009. 04. 13.

Áprilisi nyár

Kihasználva a korai nyarat, meglátogattuk a Velencei tavat.
Nagyon jó volt és ilyen időjárással egész nyáron jól ellennék!

2009. 04. 12.

Húsvét

A húsvét a keresztények legfontosabb ünnepe, de a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, melyet március vagy április hónapban (a hold állásának megfelelően) tartanak. A biblia szerint Jézus – nagypénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt. Helyettes áldozatával megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. Az eredetileg zsidó ünnep (héberül pészah) az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe volt. A húsvét egybeesik a tavaszi napéjegyenlőség idején tartott termékenységi ünnepekkel is, melynek elemei a feltámadás, az újjászületés.

Köszöntő



Adjon a jó Isten,
Boldog ünnepeket!
Mindenféle jókkal
Lásson el titeket.
Az öreg nagyapám
Ily köszöntőt hagyott,
Örvendjetek vígan,
Jézus feltámadott.
Öröm ez tinéktek,
Énnekem és másnak,
.
De én is örülök
A hímes tojásnak.
Adjanak hát nékem,
Néhány piros tojást,
Hogy jó kedvvel menjek
Az utamra tovább.
.

2009. 04. 11.

Gondolkozz el

...hogy szoktál-e haszontalan dolgokat gyűjteni, mert azt hiszed, hogy egyszer szükséged lesz rá?
...hogy szoktál-e pénzt gyűjteni és nem kiadni, mert egyszer talán szükséged lesz rá?
...hogy szoktál-e ruhát, cipőt, bútort, gépeket és háztartási eszközöket raktározni annak ellenére, hogy már régen nem használtad?
...hogy mélyen magadban szemrehányásokat, haragot, szomorúságot, félelmeket tartasz-e?
Ne tedd! A fejlődésedet akadályozod!
....
A dolgoknak "folyni", áramlani kell.
Tisztítsd szekrényeidet, ruhatáradat, munkaterületedet, garázsodat...
Add el, amit nem használsz!
Az a szokás, hogy minden haszontalant tartani akarsz, megkötözi életedet.
Nem a tárgyak, amik életedet megkötözik, a beállítottságod, a "tartani akarás" ténye az.
.

2009. 04. 10.

Az eltévedt ember

Figyeld meg az életet:
Látsz valahol szomorúságot?
Láttál már valaha depressziós fát?
Vagy láttál már valaha szorongó madarat?
Vagy idegbeteg állatot?
Ugye nem. Az élet nem ilyen.
Csak az ember tévedt el valahol.
(Osho)

2009. 04. 03.

Lelkünk titkai

Vannak, akik úton-útfélen elfecsegik, amit csak barátokra szabad bízni, és minden fület teletömnek azzal, ami nyomasztja őket. Mások viszont visszariadnak attól is, hogy a legkedvesebbeket beavassák, s ha lehetséges volna, még magukra se bíznának semmit, minden titkot lelkükbe zárnának. Egyiket sem szabad tenni.
Hisz egyformán hiba mindenkiben bízni és senkiben sem.
( Seneca )

2009. 04. 02.

A fényképezés

Fényképezni annyi, mint egyetlen pillanatban, másodperctöredékben rálátni a jelenségre, annak egész bonyolult rendszerére, s fölismerni azt a formát, amely e jelenséget képileg kifejezi. Egyszerre kell a célra összpontosítani az agyunkkal, a szemünkkel és a szívünkkel.
A fényképezés életmód...
(Henri Cartier-Bresson)

2009. 04. 01.

Szent György hava / Április

Az április az év negyedik, 30 napos hónapja a Gergely-naptárban.
A hónapot Mars kedveséről, Venusról nevezték el, Venust ugyanis Aperirének is hívták. A név a latin aperire szóból származik, melynek jelentése "megnyitni" - ez valószínűleg utalás az ekkor kinyíló természetre. A 18. századi nyelvújítók szerint az április: nyilonos. A népi kalendárium Szent György havának nevezi.
(Zsozírisz kalendárium)

Április elseje

Talán az egyik legrégebbi tréfát Toulouse grófja, XIV. Lajos francia király fia eszelte ki. Áldozatául Gramont márkit választotta. Március 31-én éjszaka, mialatt a márki aludt, a gróf cinkosaival kilopatta a ruháit. Minden egyes darabot felfejtettek, majd újra összevarrtak, de szűkebbre. Reggel a márki fel akarta húzni a nadrágját, de nem fért bele. Riadtan nyúlt mellénye után, ám nem tudta begombolni. ugyanígy járt a kabátjával is. Javában küszködött, amikor rányitotta az ajtót az egyik cinkostárs: - Az istenért, márki, mi történt önnel? Egészen meg van dagadva! Orvosért futottak, az orvos pedig (aki szintén beavatott volt) megvizsgálta, receptet írt és gondterhelten távozott. Elszaladtak a recepttel a gyógyszerészhez, aki visszaküldte, hogy nem érti. Nem is érthette, mert ez volt ráírva latinul: Accipe cisalia et dissue purpunctum, vagyis: Végy ollót, és vágasd fel a mellényedet.